Eestimaal on oma esimesi samme tegemas uus teatritrupp nimega Morff. Värske kollektiiv koosneb eranditult noortest inimestest, kõik nad on varasemalt teatriga kokku puutunud. Laiemale publikule on trupist tuntud vaid Amanda Hermiine Künnapas, kes on teinud rolle Draama- ja Linnateatris, lisaks löönud kaasa murdeealiste kultus seriaalis “Padjaklubi”. Õige pea, täpsemalt 18. mail esietendub Eesti Kunstiakadeemias nende debüütlavastus “Mäng”.

 

Etendust veel nägemata, intrigeerib asjaolu, et lavastus segab omavahel Louise Bryanti näidendi “Mäng” ja William Shakespeare’i sonetid. Võib oletada, et juttu tuleb teatrikülastajale ja tegelikult igale inimesele tuttavatel teemadel – kannatus ja armastus.

 

Loodetavasti on tegemist pundiga, kes annab oma värvika ja kvaliteetse panuse Eesti teatrile. Oleks ju veidi nukker kui tegutsema hakkaks taaskord üks rahvateatri sugemetega üllitis. Aga isegi sellisel juhul annaks see kultuurimaastikule juurde mitte ei võtaks vähemaks. Olles ise noor ja uskudes uue generatsiooni pealekasvu, on minul kui kirjutajal, usk Morffi kui kooslusesse, kellel  on midagi päriselt öelda..

Küsisin ka mõned küsimused trupilt endalt, et pilti veidi laiemaks tõmmata.

 

Mis eristab teid teistest omaalgatuslikest teatritruppidest?

Ma usun, et meil on suuremad ja professionaalsemad teatriga tegelemise ambitsioonid. Kindlasti leidub ka teisi ambitsioonikaid harrastusteatri truppe. Meil on ehk rohkem võimalusi kui minevikus oli, sest teatrimaastik on viimaste aastatega muutunud, praegu on võimalusi rohkem: luua kontakte, leida platvorme kus ennast turustada. Ja usutavasti on meil see potensiaal täiesti olemas ja miks mitte olla meie ajas pioneer, et näidata kuidas ise on võimalik ennast üles töötada tänapäevasesse maailma. Ühtlasi on meil plaan oma truppi ka suurendada, et saada enda juurde juba õppinud noori näitlejaid, et üksteist avardada ja ka nendelt suuresti õppida. Kokkuvõtvalt, et kasvatada enda ümber teatav teatri ringkond.

 

Kas on midagi erilist mis teie debüütlavastuse puhul silma torkab ja mällu süübib?

Uued inimesed ja uus koht kahtlemata. Olustik, mille me loonud oleme on üsna intiimne, läbi selle tekib energia publiku ja näitleja vahel. Ei saa öelda, et seda kuskil mujal pole võimalik kogeda, aga see on ikkagi midagi mis mängib meie kasuks ja mis ma arvan inimestele jääb meelde.

 

Kas Eestis on teatrit liiga palju või liiga vähe?

Eestis on teatrit üleüldiselt liiga palju aga kvaliteetsed teatrit pole just liiga palju. Teatrit võibki olla palju ja kui me suudame tagada kvaliteedi ja toota arvukalt häid etendusi. Siis miks mitte mõtestada Eestit kui teatri riiki kes suudab toota teatrit mis ka välismaal müüks ja saada rohkem meie teatrile rohkem rahvusvahelist publikut.


Kui sul tekkis lugu lugedes huvi etendusele minna siis läbi väikese annetuse on võimalik endale pilet soetada just siit, lisaks saab lugeda täpsemat infot lavastuse ja truppi enda kohta.

https://www.hooandja.ee/projekt/morff-debuutlavastus-mang